LOADING

Yakup Bayrak

Girişimci, Bilgi Mimarı, İş Modeli Tasarımcısı

Hakkında

Yakup Bayrak, Lycee Saint Joseph sonrasında Boğaziçi Üniversitesi’nde Yüksek Öğrenimini tamamladı. Türkiye’nin ilk internet girişimlerinden Akampus.com ile başladığı profesyonel kariyerini, dijital dünyada geçirdiği 14 yılı aşkın süre içinde Pure New Media ve Bilge Adam gibi şirketlerde üst düzey yöneticilik deneyimleri ile zenginleştirdi. 2009 yılında ilk girişimi KeyFruit’u kurduktan sonra girişmeye doyamadı ve 2013’te tasarım stüdyosu SHERPA’yı, peşi sıra Türkiye’nin ilk Growth Hacking girişimi DAM Growth Hackers, terzi işi workshoplar tasarlayan Dijital Stüdyo’yu, girişimci dostu girişim Ciz.io’yu ve Türkiye’nin deneyim tasarımı alanındaki ilk topluluk portalı SHERPA Blog’u kurdu.

Evli ve 2 çocuk babası olan Yakup, kendisini tam zamanlı aile babası, yarı zamanlı girişimci olarak tanımlamakta. Tek ve kocaman bir ideali var: “İlham kaynağı olacak hikayelere hayat verecek insanları, ortak amaçlar etrafında toplayabilmek”

Sunum Başlığı

Nihayet deneyim tasarımı konuşabileceğiz.

Sunum Açıklaması

Dijital tranformasyonun ve Turklish cümlelerin popüler terimi UX Design’ı, trend sunumlarında yeterince sömürdüğümüze göre artık, sadece web siteleri veya mobil uygulamalar için değil, deneyimi bir bütün olarak tasarlamanın yeni dönem iş hayatındaki neden, nasıl ve kiminle sorularını rahat rahat yanıtlayabiliriz. Sunum, deneyim tasarımını efsanelerinden arındırmaya odaklanacak ve sunucu Yakup Bayrak’ın deneyim tasarımının yakın gelecekteki pozisyonula ilgili görüşlerini de paylaşacağı bir yakın gelecek tahmini ile son bulacaktır.