LOADING

Beylem Cindoğlu

UX Designer

@Atlassian

About

1992 yılında Singapur’da doğan Beylem, babasının mesleği gereği çocukluğunu dünyanın pek çok farklı köşesinde geçiriyor. Farklı kültürlerle haşır neşir olduğu o yıllar Beylem’in kişiliğini de şekillendirerek kolaylıkla iletişim kurabilen, cıvıl cıvıl ve sık sık seyahat etmekten keyif alan bir insana dönüşmesini sağlıyor.Okul hayatı başlayınca, ailesinin aldığı bir kararla Ankara’da yaşamaya başlıyor. İlk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayan Beylem, Şirinler’i izlerken “Ben usta şirin olucam!” diye diye kendi kaderini mi çizdi bilinmez, heyecanla girdiği Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü başarıyla bitiriyor. Bu başarıyı, ne istediğini bilen bir insan olmanın mutlak sonucu olarak görüyor.Yüksek lisans öğrenimi için İsveç’e gidiyor. Büyük bir merakla içine daldığı KTH Royal Institute of Technology’de, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği yüksek lisans programını tamamlıyor. İsveç’teki öğrenimi süresince ürün ve servis tasarımı konusuna aşık oluyor ve bu işin pratiğini de kavramak için Skellefteå’da Gold Town Games şirketinde staj yaparak kullanıcı deneyimi tasarımı alanına adımını atıyor.Kitap okumayı ve kitapları mümkün olduğunda yazıldıkları dilde okumayı çok seviyor. Kriminal konudaki kitaplar ve filmler Beylem’in listesinin ilk sırasında. Okumayı, Jean-Christophe Grangé'ın, J.K Rowling'in ve Sir Arthur Conan Doyle'ın kitaplarıyla sevdiği için, bu yazarların hayatında ayrı bir yeri var. Uzun süre müzikallerde rol alan Beylem, her zaman müzikle iç içe bir hayatı olduğu için pek mutlu. İnsanlarla ilişki kurarken, bundan sonra hep hayatında olacak çok değerli dostlar kazanmaya önem veriyor. Bununla birlikte bir gün, birçok ülkede yaşamış ve sıcak iklimlerden soğuk dağlara, hiç durmadan gezmiş biri olarak yaşlanmayı hayal ediyor.

Born in Singapore in 1992, Beylem spent her childhood in many different parts of the world due to his father's profession. The years during which she was interacting with and within different cultures, transformed Beylem's personality into a person who could communicate easily and enjoy traveling frequently. When her school life started, she started living in Ankara in accordance with her family's decision. Beylem completed her primary, secondary and high school education at TED Ankara College.

After graduating from the Department of Mechanical Engineering of Bilkent University, she went to Sweden for graduate studies. She graduated with a Master's degree in Industrial Design Engineering from KTH Royal Institute of Technology, which she immersed herself in. During her studies in Sweden, she fell in love with product and service design, and completed an internship at Gold Town Games in Skellefteå in order to take the step into the field of user experience design.

Books and films on the criminal topics are on the top of Beylem's list. She loves reading the books of Jean-Christophe Grangé, J.K Rowling and Sir Arthur Conan Doyle. Beylem has been in musicals for a long time and is always happy to have a life intertwined with music. When establishing relationships with people, she pays attention to gaining invaluable friends who will always be in her life from now on. One day, however, she dreams of aging as someone who has lived in many countries and wandered from warm climates to cold mountains.

Hey! How do we look from there!

Your feedback will be the source of our improvement. Share your thoughts with us!

Give Feedback