LOADING

Erhan Küçükbekar

UI Designer

@-99 design studio

About

Yağmurlu bir üniversite döneminde gün ışığı gibi şen ustalarım ve derme çatma bir bilgisayarla birlikte tasarım yolculuğuma başladım. Bir poşet çaydan üç bardak çay çıkararak sabahladığım arkadaşlarımla birlikte reklam, internet ve halkla ilişkiler dallarında yarışmalara katıldım.Üretmenin verdiği hazzı takip ederek 4,5 yılı aşkın bir süredir freelance olarak tasarım ve dijital pazarlama projelerinde yer aldım. UX ile tanışmam ise Sherpa Blog sayesinde oldu o günden bu yana tam 1 yıl geçti ve ben hiç durmaksızın üretmeye, kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Tasarım dışında çizgi roman okumayı, blog yazmayı, bilgisayar oyunu oynamayı seviyorum. Bunların yanı sıra doğa yürüyüşleri yapar, motosikletler ile ilgilenir, okçuluk yapar ve el işçiliği ile uğraşırım.

During a cloudy university period, I started my design journey alongside my merry masters and a makeshift computer that shined into my life like a sunlight.

I participated in competitions in advertising, internet and public relations with my friends. My first meeting with UX was thanks to Sherpa Blog. It has been a year since then and I am constantly working on creating and also improving myself.

Apart from design, I love reading comics, writing blogs, playing video games. In addition to this, I do trekking, am interested in motorcycles, do archery and handcrafts.

Hey! How do we look from there!

Your feedback will be the source of our improvement. Share your thoughts with us!

Give Feedback