LOADING

Mustafa Ezer

Front-End Developer

@Oplog

About

Kısa kariyerimin henüz başında belirli bir süre Java ve onu takiben de iOS’da hem UI hem de backend geliştirmeleri yaptıktan sonra, aslında birey olarak ön yüze ve kullanıcıya sunulan deneyim noktasına daha yakın olduğumu hissettim. 


Aktif olarak OPLOG firmasında Frontend Developer olarak rol alıyorum. Yazılım kariyerimin yanında da, hobi olarak Ezer sahne adı altında müzik prodüktörlüğü yapıyorum. 


Çalışmalarımı Spotify, Apple Music ve Soundcloud gibi platformlarda paylaşıyorum. Yaptığım çalışmalarda kendimi daha rahat ifade edebildiğimi düşündüğüm için, genel olarak tarzımı elektronik dans müziğin deneysel alt türleri olarak söze dökebilirim sanırım.

At the beginning of my short career, following a period of development of both UI and backend in iOS and Java, I felt that I was more into the front-end and the experience the user presented with.

Currently, I am actively working as a Frontend Developer at OPLOG. Besides my software career, I also work as a music producer under the stage name of Ezer.

I share my work on various platforms such as Spotify, Apple Music and Soundcloud. I think my style can be classified into the experimental subtypes of electronic dance music in general.

Hey! How do we look from there!

Your feedback will be the source of our improvement. Share your thoughts with us!

Give Feedback