LOADING

Ümit Koca

UI / UX Designer

@SSB

About

Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik bölümünden mezun oldu. Öğrencilik hayatı boyunca kendisini motion design ve vfx üzerine geliştirdi ancak kariyerine arayüz tasarımcısı olarak devam etti. 2010 yılında başladığı freelance user interface design kariyerine profesyonel olarak 2012 yılında Mobil Atölye’de devam etti.

Obilet, Onedio, Sosyalmedya co, Enuygun com, Swissotel, Tübitak, Brother, Metro Turizm gibi bir çok ünlü markanın ve start-up’ın mobil uygulamalarını tasarladı.

Freelancer olarak; Nefis yemek tarifleri, Vitrinova, Runflux gibi başarıya ulaşmış birçok mobil uygulamanın dışında gün yüzüne çıkamamış 50'den fazla girişimin mobil, web ve masaüstü uygulamalarını tasarladı.

Sırasıyla Cybersoft, ICterra ve Pixery firmalarında UI ve UX tasarımcısı olarak görev aldı. Bu süre zarfında Finans, savunma ve sosyal medya üzerine web, masaüstü ve mobil uygulama projelerinde yer aldı. ICterra bünyesinde yaklaşık bir yıl Aselsan savunma projelerinde görev aldı.

Savunma Sanayii Başkanlığı'nda UI/ UX tasarımcısı olarak çalışmaktadır.

2010 yılından bugüne kadar ki UX serüveninde insanların tasarladıkları, kodladıkları ya da ürettikleri her üründe kullanıcıyı dikkate almaları gerektiğini ifade etmeyi misyon edinerek, bulunduğu lokasyondan başlayarak insanları bilinçlendirmeyi ve UX'in önemini anlatmak, konuşmak ve tartışmak için 31 Temmuz 2018'de UX’minimal’i kurdu. Bir çocuk babası Ümit, 10 yıllık UI ve UX tecrübesini, freelance işlerle de sürdürmektedir.

Müzik tutkusunun yanında, balık tutmak ve bilgisayar oyunları hobileri arasındadır.

He graduated from Hacettepe University Faculty of Fine Arts, Department of Graphics. During his student years, he educated himself on motion design and VFX, but continued his career as an user interface designer. He started his user interface design career as a freelancer in 2010 and continued in 2012 at Mobil Atölye.

He designed the mobile applications of many famous brands such as Obilet, Onedio, Sosyalmedya.co, Enuygun.com, Swissotel, Tübitak, Brother, Metro Turizm.

As a freelancer; he designed mobile, web and desktop applications of more than 50 initiatives that have not come to light, apart from many successful mobile applications such as Nefis Yemek Tarifleri, Vitrinova and Runflux.

He worked as a UI and UX designer at Cybersoft, ICterra and Pixery respectively. During this period, he took part in web, desktop and mobile application projects on finance, defense and social media. He worked in ICterra for about a year in Aselsan defense projects.

He is currently working as a UI / UX designer at SSB.

During the UX adventure of his that started back in 2010, he has embraced the mission to express that people should consider the user in every product they designed, coded or produced. With that mission at heart, he founded UX'minimal in 31st July of 2018.

Ümit, who has one child, continues his 10 years of UI and UX career with freelance works.

In addition to his passion for music, fishing, kickboxing, playing violin and video games are among his hobbies

Hey! How do we look from there!

Your feedback will be the source of our improvement. Share your thoughts with us!

Give Feedback